17
May
...
Αναλυτικά...
Έφτασε η ώρα για την πρώτη συγκέντρωση του κλιμακίου της Ένωση Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδος. Στην Θέρμη και συγκεκριμένα στο Basketball Airdome Skg (12ο χλμ. Θεσσαλονίκης-Μουδανιών), την Κυριακή 26 Μαΐου, θα πραγματοποιηθεί διπλή προπόνηση, υπό την επίβλεψη των υπεύθυνων προπονητών της Ένωσης. Οι προπονήσεις θα γίνουν το πρωί (11:00-13:00) και το απόγευμα (15:00-16:30). Καλούνται οι συμμετέχοντες στο κλιμάκιο να δώσουν το «παρών» στην πρώτη συγκέντρωση, η οποία προσφέρει την ευκαιρία για δυνατά sparring ενόψει των διοργανώσεων που έπονται μέσα στη χρονιά. Η λειτουργία του κλιμακίου εντάσσεται στο πλαίσιο εφαρμογής του Αναπτυξιακού Σχεδιασμού της ΕΤΑΒΕ, στον οποίο η διοίκηση της Ένωσης δίνει ιδιαίτερη έμφαση με πολλές και διαφορετικές δράσεις μέσα στη χρονιά.
|